Ke kafíčku!

21.04.2021

Kafíčko pro mě znamená asi totéž, co pro Italy siesta. Když mám kafe musí to respektovat i moje vnoučata, byť je mám nejraději a když jsme spolu, jde všechno ostatní stranou! Ke kafi neodmyslitelně patří alespoň malá sladkost. A já ty sladkosti tak ráda peču, proto se na začátku roku zrodil projekt Krabičky Ke Kafíčku!

Cílem projektu krabiček Ke kafíčku je představit zákazníkům celou naši tvorbu, protože se nám postupem času (a taky vlivem střídání vedení pekárny) rozdělili zákazníci na dva pomyslné tábory. Jedni si u nás objednávají jen klasické zákusky a dorty, která znají ještě z dob, kdy je pekla moje maminka doma. Druzí zase chodí na moji farmářskou prodejnu To pravé z Hané... i odjinud na špaldové a pohankové koláče a moučníky. Nemyslím si, že se tento trend změní zásadně, ale chtěla jsem Vám dát možnost ochutnat od každého trochu. 

Krabička plná mezických dobrot je většinou zaměřená na nějaké téma. Kromě tradičních svátků využívám různá mezidobí k představení zákusků a dortíků vhodných pro strávníky s různými potravinovými alergiemi (Pozn. V krabičce je vždy od každého něco, aby mohli ochutnat všichni, ale pokud budete zákusky servírovat skutečně alergikovi, prosím, sdělte tuto skutečnost v objednávce a daný druh zákusků dostanete zabalený zvlášť.)

Nabídku Ke kafíčku vyhlašuji zpravidla dvakrát do měsíce, a to vždy ve středu. Poté máte týden čas na rozmyšlenou a učinění objednávky. Kromě komplet krabičky nabízíme i jednotlivé druhy zvlášť, takže si z nich můžete hravě sestavit svoji vlastní krabičku (popřípadě doplnit o zákusky z naší stálé nabídky). Objednávky uzavíráme za týden ve středeční pravé poledne. Čtvrtek je tedy celý ve znamení pečení a v pátek si svoji krabičku vyzvednete. 

Pro vyzvednutí krabičky máte hned tři možnosti. Buď zavítáte přímo k nám do pekárny v Mezicích nebo taky můžete navštívit moji farmářskou prodejnu To pravé z Hané... i odjinud v Olomouci. Třetí výdejní místo hledejte v Litovli na náměstí - Regio kavárna a potraviny Ječmínek. S ohledem na situaci, ve které se už rok zmítáme, nabízím i možnost rozvozu až domů nebo do práce. Takže pokud se ocitnete v karanténě apod. nemusíte svoji objednávku rušit, stačí když mě kontaktujete a společně najdeme způsob jak Vaši objednávku doručit.


Krabičky Ke kafíčku jsou takovou naší zábavnou aktivitou, abychom si pečení zpestřili. Připomněli Vám a vlastně i nám nějaký druh zákusků, který jsme dlouho nepekli. Jsou taky možností jak se zaměřit na sezónní pečení. Především máte příležitost ochutnat takový průřez naší tvorby, pokud se rozhodujete, zda našich služeb využijete i na Vaší oslavě. 

A pevně věřím, že krabičky Ke kafíčku budou bavit i Vás.

Vaše Svatka