Plky z pekárny

Hurááá, hurááá dozrává nám na zahrádkách ovoce! ...a tak se můžeme vrhnout na pečení letních koláčů. Co jednoduššího je než kynutá buchta na plech s čerstvě nasbíraným ovocem ze zahrádky posypaná drobenkou. Než nám hezky nakyne těsto, stihneme vyplet jeden až dva záhony a než se upeče, tak dáme záhon další ne?

Období od Tří králů do Popeleční středy patřilo zábavě, plesům a zabíjačkám. Zvyky související s Hromnicemi, masopustem, ostatky i hanáckým právem se u nás již dávno nedodržují, což je škoda... ale naštěstí si tyto dávné obyčeje můžeme připomenout ve skanzenu v Příkazích a některé dědiny ještě drží průvod masek nebo i vyvádění medvěda. Babička jen...

V rámci sondování valentýnské nabídky mi na moje ankety na sociálních sítích přišel i jeden bručoun (mračící se smajlík). Sice jsem neměla prostor se dotyčné osoby zeptat, proč mi ho posílá a teď o tom můžu jen polemizovat, ale tak nějak tuším... Proč bychom slavili americký svátek u nás na Hané, viďte?

Tento článek mám v hlavě už strašně dlouho, ale myslím, že nyní nastala ta správná chvíle si povědět něco málo o cukrfree pečení. Nebudu Vás zatěžovat podrobnostmi, jen lehce naťuknu o čem tento stravovací styl je, podělím se s Vámi o vlastní postřehy z dob, kdy jsem sama byla cukrfree a pokud dočtete až nakonec, najdete tam i dva moje...

Dlouho jsme se neozvali, co je v pekárně nového. Přes léto to nešlo, svatební sezóna v plném proudu a do toho dovolené, což se spolu moc neslučuje. Ale přece jenom se podařila jedna extra novinka! Minulý týden na podzimní Flóře v Olomouci náš čokoládový cheesecake získal ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje.

Ke kafíčku!

21.04.2021

Kafíčko pro mě znamená asi totéž, co pro Italy siesta. Když mám kafe musí to respektovat i moje vnoučata, byť je mám nejraději a když jsme spolu, jde všechno ostatní stranou! Ke kafi neodmyslitelně patří alespoň malá sladkost. A já ty sladkosti tak ráda peču, proto se na začátku roku zrodil projekt Krabičky Ke Kafíčku!

Svatební přípravy v pekárně máme rádi, baví nás ten ruch kolem. Pekárna vždycky ožije svatebním veselím, i když se nás v podstatě netýká. Na svatebních zákuscích i dortech si dáváme záležet, s klidem v duši nachystáme výslužky a popřejeme snoubencům hodně štěstí do manželství s ujištěním, že jejich velký den bude ten nejkrásnější. Horší je pokud se...

Žádný náš výrobek nemá osobitější příběh jako naše špaldová vánočka Magdaléna, proto jsme se dnes rozhodli, že se o něj s Vámi podělíme.

Královny naší pekárny jsou dvě. Jedna se jmenuje Špalda a druhá Pohanka. Vládnou obě stejným dílem, i když každá svým osobitým způsobem. Tyhle královny si už na začátku svého působení v pekárně vybrala Svatava Bukvová a my Vám v tomto článku prozradíme proč!