Plky z pekárny

Dlouho jsme se neozvali, co je v pekárně nového. Přes léto to nešlo, svatební sezóna v plném proudu a do toho dovolené, což se spolu moc neslučuje. Ale přece jenom se podařila jedna extra novinka! Minulý týden na podzimní Flóře v Olomouci náš čokoládový cheesecake získal ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje.

Ke kafíčku!

21.04.2021

Kafíčko pro mě znamená asi totéž, co pro Italy siesta. Když mám kafe musí to respektovat i moje vnoučata, byť je mám nejraději a když jsme spolu, jde všechno ostatní stranou! Ke kafi neodmyslitelně patří alespoň malá sladkost. A já ty sladkosti tak ráda peču, proto se na začátku roku zrodil projekt Krabičky Ke Kafíčku!

Svatební přípravy v pekárně máme rádi, baví nás ten ruch kolem. Pekárna vždycky ožije svatebním veselím, i když se nás v podstatě netýká. Na svatebních zákuscích i dortech si dáváme záležet, s klidem v duši nachystáme výslužky a popřejeme snoubencům hodně štěstí do manželství s ujištěním, že jejich velký den bude ten nejkrásnější. Horší je pokud se...

Žádný náš výrobek nemá osobitější příběh jako naše špaldová vánočka Magdaléna, proto jsme se dnes rozhodli, že se o něj s Vámi podělíme.

Královny naší pekárny jsou dvě. Jedna se jmenuje Špalda a druhá Pohanka. Vládnou obě stejným dílem, i když každá svým osobitým způsobem. Tyhle královny si už na začátku svého působení v pekárně vybrala Svatava Bukvová a my Vám v tomto článku prozradíme proč!